Design Week Turkey 2018

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliği (TİM)'den alınan bir yazıda, TİM tarafından, tasarımın sanayi ve ihracatla buluşmasını sağlayacak ve yaratılan katma değer ile Türk ekonomisine yeni bir ivme kazandıracak bir platform olan Türkiye Tasarım Haftası etkinliğinin üçüncüsünün 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleneceği belirtilmektedir.

Yazıda devamla, endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari gibi birçok alanda dünyaca ünlü isimlerin panel ve konferanslarının yanı sıra tasarımcıların, yerli ve yabancı tasarım ofislerinin, sanatçıların, üniversitelerin, tasarım okullarının, tasarım platformlarının sergileri ve Türkiye Tasarım Haftası'na özel hazırlanmış enstelasyonlarının etkinlikte yer alacağı iletilmektedir.

İlaveten, Türkiye Tasarım Haftası'nda İhracatçı Birliklerinin farklı konu başlıklarında gerçekleştirdikleri tasarım yarışmalarının finalistlerinin ürün ve projeleri sergilenecek olup etkinlik kapsamında dünyanın saygın tasarım yarışmalarında ödül kazanan tasarım merkezleri ve tasarım ofislerinin ulusal/uluslararası projelerinin de kamuoyuyla bir araya gelme fırsatı bulacağı ifade edilmektedir.

Ayrıca, 2008 yılından bu yana, Türkiye'de kullanıcının ihtiyaçlarını gözeterek ihracatta ve ulusal pazarda, tasarım ile katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran ürünlere “İyi Tasarım Ödülü” kazandıran Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması'nın 7. Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri Ödül Töreni'nin “Türkiye Tasarım Haftası” ile eş zamanlı düzenleneceği, finale kalan tüm ürünlerin Design Turkey için ayrılan özel alanda sergileneceği belirtilmektedir.

Etkinliğe ilişkin program ekte yeralmakta olup, katılım için www.designweekturkey.com web sayfasından başvuru formu doldurulması gerekli bulunmaktadır.