Avrupa Birliği Haberleri Sayı: 25

www.immib.org.tr
www.immib.org.tr
İMMİB AB Projeler Şubesi
İMMİB AB BÜLTENİ
Ağustos 2020 Sayı: 25
Ufuk2020 Programında Tek İhracatçı Birliği: İMMİB
innocoach Dünyanın en büyük sivil araştırma programı olan UFUK 2020 Programı'nda Türkiye'den tek İhracatçı Birliği olarak yer alan İMMİB bu kez de proje koordinatörü olarak başarılarına bir yenisini ekledi.

 

İtalya ve Yunanistan'dan da ortakların yer alacağı INNOCOACH Projesi yeni bir koçluk mekanizması oluşturacaktır.

 

Avrupa Komisyon tarafından desteklenecek bu projemiz ile;

 

-Avrupa Birliği'nin sadece KOBİ'lerin başvurusuna açık programları hakkında firmalara yol gösterecek etkin metotlar belirlemeyi,

 

-Firmalara koçluk yapan/destek olan Birlikler, dernekler, odalar gibi iş destek kuruluşlarıyla bu alanda işbirliği geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

 

 

Avrupa Komisyonu'ndan 14 Türk Kuruluşuna Daha Destek
destek Ufuk2020 Programı'nın Toplumsal Sorunlar bileşeni kapsamında yapılan başvurulardan 14 Türk kuruluşunun yer aldığı 13 farklı proje Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmiştir.

 

"Akıllı, Temiz ve Entegre Ulaşım", "Toplum ile Toplum için Bilim”, “Sosyal ve Beşeri Bilimler" alanlarında desteklenen projeler, AB Komisyonundan toplamda 3,5 Milyon EURO hibe almıştır.

 

Desteklenen projeler ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

Ar-Ge Destek Programları
cosme KOBİ ölçeğindeki kuruluşların başvuru yapabilecekleri 1501-Sanayi Ar-Ge Destek Programı ve 1507-KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı çağrıları açıldı.

 

Bu çağrılar ile firmaların proje esaslı araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilikçilik faaliyetlerinin desteklenmesi hedeflenmektedir.

 

Çarılara ön kayıt için son başvuru tarihi 28 Ağustos 2020'dir.

 

Kapanış tarihi 15 Eylül 2020 olan çağrıların detay ve dökümanlarına ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Uluslararası Proje Geliştirme Fırsatı
eurohpc EuroHPC (Avrupa Yüksek Başarımlı Hesaplama Ortak Girişimi) Avrupa'da geliştirilen teknolojiye dayalı yüksek başarımlı hesaplama çözümlerinin kamu kaynakları ile oluşturulan merkezlerde kullanımını desteklemek amacıyla kurulmuştur.

 

Bu ortak girişim kapsamında yayınlanan Avrupa Süper Bilgisayarlarına Yönelik Gelişmiş Pilot Sistemler çağrısı ile, Avrupa İşlemci Girişimi (EPI) ve Avrupa Birliği tarafından desteklenmiş proje çıktısı teknolojiler kullanılarak tam entegre pilot süper bilgisayar oluşturulması hedeflenmektedir.

 

Bu teknolojiler işlemci teknolojileri dışında yazılım araçlarını ve kütüphaneleri, ağ bağlantı ve soğutma teknolojilerini de içermektedir.

 

Çağrıya ülkemizden sunulacak proje önerileri TÜBİTAK 1071 Programı kapsamında desteklenecektir.

 

Son başvuru tarihi 15 Eylül 2020 olan çağrının detayları için tıklayınız.

 

KOBİ Gelişim Destek Programı
kobigel KOBİGEL (KOBİ Gelişim Destek Programı) KOBİ'lerin ekonomideki paylarının, rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin arttırılmasını amaçlayan projeleri desteklemektedir.

 

Program kapsamında "İmalat Sanayinde Dijitalleşme" temalı 2020-01 ve 2020-02 proje çağrıları yayınlanmıştır. Bu çağrılar ile yerli ve yetkin teknoloji geliştiricisi KOBİ envanterinin genişletilmesi ve dijitalleştirilmiş iş süreci sayısının arttırılması hedeflenmektedir.

 

İşletme başına 300.000 TL'ye kadar geri ödemesiz, 700.000 TL'ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1.000.000 TL'ye kadar destek verilebilecektir.

 

Son başvuru tarihi 17 Eylül 2020 olan çağrı ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Singapur ile İşbirliği Çağrısı
eureka GlobalStars doğrudan EUREKA üyesi olmayan ülkeler ile işbirliği fırsatı sağlayan bir EUREKA girişimidir.

 

Bu girişim kapsamında Singapur ile işbirliği için açılan çağrıya EUREKA üyesi Türkiye, Avusturya, Birleşik Krallık, Hollanda, İspanya, Kanada, Estonya, Polonya, Ukrayna, İsviçre, Macaristan, Güney Afrika ve Güney Kore de dahil olmuştur.

 

Herhangi bir konu kısıtının bulunmadığı projeler "EUREKA Network Projesi" olarak değerlendirilecektir.

 

Çağrıya proje önerisi sunmak isteyenlerin iletişimini kolaylaştırmak için açılan sanal proje pazarına kayıt için tıklayınız.

 

Son başvuru tarihi 15 Ekim 2020 olan çağrı detayları için tıklayınız.

 

Ufuk2020 Görüş ve önerileriniz için e-posta adresimiz: ab@immib.org.tr
IMMIBNews IMMIBNews IMMIBNews IMMIBNews IMMIBNews