Avrupa Birliği Haberleri Sayı: 33

www.immib.org.tr
www.immib.org.tr
İMMİB AB Projeler Şubesi
İMMİB AB BÜLTENİ
Kasım 2020 Sayı: 33
AB Yeşil Mutabakatı Webinarı
greendeal "Avrupa Yeşil Mutabakatı" AB'nin 2050'ye kadar net sera gazı emisyonlarının sıfırlanması, ekonomik büyümenin kaynak kullanımına bağlılığının sona ermesi gibi hedefler içeren yeni büyüme stratejisidir.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından "Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı Enerji Sektörü İçin Beklentiler ve Öneriler" webinarı düzenlenecektir.

 

Etkinlik kapsamında Avrupa Yeşil Mutabakatı'nın enerji sektörüne küresel etkileri ve Türkiye için nasıl sonuçlar oluşturabileceği konularında değerlendirmelere yer verilecektir.

 

1 Aralık 2020 saat 14:00'da başlayacak etkinliğe ilişkin bilgi ve program için tıklayınız.

 

Online İkili İş Görüşmeleri
webinar 2012 yılından beri düzenlenen ve yerli yabancı ortakları bir araya getiren "Match4Industry Business Matchmaking Event" bu yıl online olarak gerçekleştirilecektir.

 

Otomotiv, Makina ve Metal, Plastik, Kauçuk, Enerji, Çevre, Elektrik – Elektronik, Bilişim ve İletişim Teknolojileri sektörlerine odaklanan bu etkinliğe katılarak ilgili sektörlerde faaliyet gösteren yabancı firma temsilcileri ile görüşebilir ve olası işbirliklerini değerlendirebilirsiniz.

 

2 Aralık 2020 tarihinde düzenlenecek bu etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

 

Ücretsiz Fizibilite Analizi Eğitimi
arge KOSGEB tarafından online olarak "AR-GE Projeleri İçin Fizibilite Analizi Kapasitesini Geliştirme Eğitimi" düzenlenecektir.

 

Eğitim ile katılımcıların, hibe programları süreçleri (KOSGEB, TÜBİTAK) hakkında bilgilendirilmesi ve işletme proje ihtiyaçları için gerekli fizibilite analizlerinin yapılabilme kapasitelerini yükseltecek temel kavramların öğretilmesi amaçlanmaktadır.

 

1-2 Aralık 2020 tarihlerinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek eğitim ile ilgili detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.

 

 

Teknoloji Alanında Ortaklık Geliştirme Fırsatı
tech TechInnovation 2020, teknoloji arayanlar ve teknoloji sağlayıcıları (KOBİ, Startup, TTO vb.) için inovasyon işbirlikleri için ortaklar bulmaya yönelik sanal bir aracılık etkinliğidir.

 

Etkinlikte hizmet, dijital ekonomi, kentsel çözümler, sürdürülebilirlik, sağlık ve kişisel bakım konularında faaliyet gösteren firma ve kurumların bir araya getirilmesi hedeflenmektedir.

 

7-11 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek bu ücretsiz etkinliğe kayıt için tıklayınız.

 

 

Koronavirüse Karşı Sanal İşbirliği Platformu
duyuru Care & Industry together against CORONA Platformu tüm farklı aktörlerin tekliflerini ve isteklerini eşleştirmeyi, bilgi ve yaklaşımların paylaşılmasını ve her bölgede ihtiyaca uygun destekler hakkında genel bilgi verilmesini amaçlamaktadır.

 

Platform sağlık, endüstri, akademi alanlarındaki aktörlere hedefli ve zaman açısından verimli iletişim kurma fırsatı sunmaktadır.

 

31 Aralık 2020'ye kadar açık olacak bu çevrimiçi platforma kayıt olarak ikili görüşmelere katılma fırsatı elde edebilirsiniz.

 

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.

 

 

Ufuk2020 Görüş ve önerileriniz için e-posta adresimiz: ab@immib.org.tr
IMMIBNews IMMIBNews IMMIBNews IMMIBNews IMMIBNews