BAE Metal Sektörü Ticaret Heyeti

Sayın Üyemiz,

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından ülkemizin 2023 ihracat stratejisi hedefleri doğrultusunda, üye firmalarımıza yeni ihraç pazarları kazandırılması, Türk metal sektörü firmalarının bilinirliğinin arttırılması amacıyla, T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın 2011/1 sayılı "Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ" kapsamında yapı malzemeleri, alüminyum, bakır, döküm, bağlantı elemanları, kilitler ve el aletleri,mobilya aksesuarları sektörleri başta olmak üzere demir ve demir dışı metaller sektörüne yönelik faaliyet gösteren üyelerimizin katılımı ile T.C. Ekonomi Bakanlığı onayı alındığı takdirde,  Dubai ve Umman'a bir ticaret heyeti düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bu kapsamda, Dubai-Umman ticaret heyetine katılmak isteyen firmalarımızın, ekte yer alan başvuru dosyasındaki formları eksiksiz doldurmaları ve 20.04.2017 tarihine kadar aşağıda iletişim bilgileri yer alan kişilere e-posta yoluyla iletmeleri hususunda bilgileri ve gereğini rica ederim.

ÜLKE HEYET TARİHİ HEYET KATILIM BEDELİ SON BAŞVURU TARİHİ İLGİLİ KİŞİLER

B.A.E

(Dubai/Umman)

13-19 Aralık 2017 1. Temsilci: 4.000 USD
2. Temsilci: 3.800 USD
20.04.2017 zeynep.karaosmanoglu@immib.org.tr
ebru.kutlualp@immib.org.tr

 

ÖNEMLİ NOT

  1. Söz konusu Sektörel Ticaret Heyetleri "2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği” tebliği çerçevesinde; şirket ortağı ya da şirketin SGK'lı çalışanı katılımcılar heyete iştirak edebilecek ve % 50 oranında desteklenecek olup, buna ilave olarak İstanbul Demir ve Dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından %15'e kadar ilave destek sağlanacaktır. Bu çerçevede, yukarıda belirtilen heyet fiyatlarına dahil olan hizmetler; Matchmaking/B2B (ikili iş görüşmeleri), konaklama, ulaşım ve transfer hizmetleri, gerekli görülen tanıtım çalışmaları ve organizasyon hizmetleri ile toplantı salonu, tercüman ve ikramlardan oluşmaktadır.
  2. Birliğimizce düzenlenecek heyetlere katılım sınırlı sayıda olup, kontenjandan daha fazla başvuru yapılması durumunda heyet katılım bedelinin yatırılması ve heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim tarihi esas alınacaktır.

EKLER :

1. Taslak Program

2. T.C. Ekonomi Bakanlığı Başvuru Ek C2 Formu

3. T.C. Ekonomi Bakanlığı Başvuru Ek C3 formu

4. Taahhütname