Elektrik ve Elektronik Sektörü 2020 Sektörel Ticaret Heyetleri

Sayın Üyemiz,

Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği tarafından üye firmalarımızın uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmak amacıyla, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile 2011/1 sayılı "Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ" çerçevesinde elektrik üretim dağıtım ekipmanları (kablo, trafo, şalt malzemeleri, otomasyon cihazları, jeneratör, pano, aydınlatma ürünleri vb.), beyaz eşya (buzdolabı, fırın, çamaşır ve bulaşık makineleri) ve tüketici elektroniği sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerimizin katılımı ile ticaret heyetleri düzenlenmektedir.

Bu kapsamda, %50 'si devlet desteği kapsamında olan heyetlerimize katılan üye firmalarımızın maliyetlerini azaltmak amacıyla Birliğimiz Yönetim Kurulu kararıyla 2020 yılı heyetleri için %25 oranında ilave destek verilecektir. Ayrıca, heyetlerimize ilişkin tüm maliyetlerin pre-finansmanı da Birliğimiz tarafından sağlanacaktır.

Bu çerçevede, Birliğimiz organizasyonunda düzenlenecek olan ve aşağıda listesi verilen ülke/ülke gruplarındaki sektörel ticaret heyetlerine katılmak isteyen firmalarımızın, ekte yer alan başvuru dosyalarındaki formları eksiksiz doldurması ve ilgili mail adresine iletmesi rica olunur.

 

                            2020 YILI SEKTÖREL TİCARET HEYETLERİ TABLOSU

Ülke

Taslak Heyet Tarihi

Tahmini Avans Bedeli*

İlgili Kişi

Hindistan

3 – 10 Ekim 2020

1 temsilci için 1.300 $
2 temsilci için 1.500 $

seval.mala@immib.org.tr

Vietnam-Kamboçya

29 Mart –  4 Nisan 2020

1 temsilci için 1.700 $
2 temsilci için 2.200 $

ali.kaldirimci@immib.org.tr

ugur.adiguzel@immib.org.tr

Estonya - Letonya

12 – 16 Nisan 2020

1 Temsilci için 1.750 $
2 Temsilci için 2.100 $

eyup.daban@immib.org.tr

ozge.ozyurt@immib.org.tr

İngiltere - İrlanda

10 – 16 Mayıs 2020

1 Temsilci için 1.700 $
2 Temsilci için 2.000 $

seval.mala@immib.org.tr

Kenya-Tanzanya

28 Haziran–5 Temmuz 2020

1 Temsilci için 1.550 $
2 Temsilci için 2.000 $

eyup.daban@immib.org.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

  1. Söz konusu Sektörel Ticaret Heyetlerine “2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği” tebliği çerçevesinde; şirket ortağı ya da şirketin SGK'lı çalışanı katılımcılar heyete iştirak edebilecek ve % 50 oranında desteklenecek olup, Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği tarafından %25'e kadar ilave destek verilecektir. Bu çerçevede, yukarıda belirtilen heyet maliyetlerine dâhil olan hizmetler aşağıda belirtilmiştir;
  • Konaklama
  • Ulaşım
  • İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
  • Transfer hizmetleri verilen standart hizmetlerdir.

Reklam çalışmaları (Internet, gazete, katalog vs.) ve organizasyon hizmetleri ise (toplantı salonu, tercüman, sektörel ziyaretler, ikramlar vs.) ihtiyaca binaen organize edilecektir.

     * Kontenjan sınırlıdır, firmalarımızdan yoğun talep gelmesi durumunda heyet avans bedelinin yatırıldığı ve heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edildiği tarih esas alınacaktır.