Kanada Ticaret Heyeti, 26-29 Kasım 2019

Sayın Üyemiz,

           

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonunda 26 – 29 Kasım 2019 tarihleri arasında Kanada'ya bir Ticaret Heyeti düzenleneceği bildirilmiştir. Montreal şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda iş gezilerinin yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan nitelikli iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi öngörüldüğü ifade edilmiştir.

 

Pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyete başta mücevher, demir ve çelik, gıda (yaş meyve ve sebzeler, kuru meyve ve sebzeler, deniz ürünleri, helal gıda, zeytin yağı, fındık), butik tarzı hazır giyim, tesettür giyim, ev tekstili, halı, beyaz eşya, gemi ve yat, mobilya, otomotiv ve yedek parça, inşaat malzemeleri, makine, doğal taşlar, sıhhi tesisat ürünleri, alüminyum ve mamulleri, kimya sektörlerinde faaliyet gösteren, uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız olmak üzere ilgili ihracatçılarımızın katılımlarında fayda görüldüğü belirtilmiştir.

 

Bahse konu heyete son başvuru tarihi 04 Ekim 2019 Cuma günü mesai bitimi olduğu aktarılmıştır. Bu tarihe kadar https://bit.ly/2kq1mZn internet bağlantısında yer alan Başvuru Formu'nun eksiksiz olarak doldurulması ve organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinden oluşan 11.195,00 TL tutarındaki katılım bedelinin Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Vakıfbank Güneşli Ticari Şb. (Şube Kodu: 1248) IBAN No: TR58 0001 5001 5800 7261 1743 61 numaralı hesabına yatırılması ve ödemeye dair banka dekontlarının yigiteser@tim.org.tr eposta adresine gönderilmesi gerektiği bildirilmiştir.

 

Yapılacak başvuruların ödeme dekontları TİM'e ulaştıktan sonra kesinleşeceği, heyet hazırlık çalışmaları kapsamında uçak biletleri kesildikten ve otel rezervasyonları yapıldıktan sonra katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ise ücret iadesi yapılamayacağı hususları da belirtilmiştir.

 

Bilgilerinizi rica ederim.

 

 

 

EK: Heyet Taslak Programı (1 Sayfa)

 

Ayrıntılı Bilgi:

Yiğit Tufan Eser: yigiteser@tim.org.tr 0212 454 03 85

Beste Coşkuner: bestecoskuner@tim.org.tr 0212 454 00 96

 

Not: Kanada'ya giriş vizeye tabi olup heyete katılmak isteyen firma temsilcilerinin vize başvurularını ilgili Kanada vize başvuru merkezleri aracılığı ile şahsi olarak gerçekleştirmeleri

gerekmektedir.