MARMOMAC 2018 DOĞAL TAŞ FUARI TÜRKİYE PAVİLYONU KONSEPT TASARIMI İHALESİ [SÜRE UZATILDI]

26 – 29 Eylül 2018 tarihleri arasında İtalya'nın Verona şehrinde düzenlenecek olan Marmomac 2018 Doğal Taş Fuarı'na, Birliğimizce milli katılım organizasyonu gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Aşağıda yer alan detay bilgiler ışığında katılımcı firmalarımız için “Türkiye Milli Katılım Pavilyonu Firma Stantları” ve Türkiye'nin tanıtımı için “Turkey Discover the Potential Standı”nın özgün ve yenilikçi çizimlerinin yapılması, detaylı malzeme listesinin çıkarılması ve bu çalışma için fiyat teklifinin e-mail ortamında (canan.caglayan@immib.org.tr) paylaşılması beklenilmektedir.

Fiyat teklifiniz mutlaka dört ayrı kalemden oluşmalıdır:

 1. Konsept oluşturma ve projelendirme bedeli
 2. İmalat ve uygulama projeleri ile grafik tasarımların hazırlanması bedeli (Üretim planı)
 3. Detaylı malzeme listesi çıkarma bedeli
 4. Projenin uygulanmasını denetleme ve raporlama bedeli

 

Tekliflerinizin Türk Lirası olarak ve KDV hariç verilmesi gerekmektedir.

Sorularınızın olması durumunda canan.caglayan@immib.org.tr adresinden ya da 0549 798 37 05 numaralı telefondan  bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tekliflerinizin(konsept stant çizimleriyle birlikte) 18 Mayıs 2018 Cuma günü saat 13.00'a kadar e-mail aracılığıyla iletilmesi rica olunur.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

 • Milli Katılım organizasyonumuz 10. Holde 1.914 m2 alanda gerçekleşecektir. Bu alanın 1.702,5 m2'lik alanı firma standlarına ayrılmıştır. Kalan alanın 50 m2'si Türkiye Standı (Turkey Discover the Potential standı) olup yine fuar idaresince 77 m2'lik Room C bize tahsis edilmiştir. Room C'de konstrüksiyon yapılmayacak olup, bu oda tanıtım, network alanı ya da dinlenme alanı olarak düzenlenebilir. Ayrıca 84,5 m2'lik (Room A) Birliğimizce mutfak alanı olarak kullanılmakta olup; bu alanda konstrüksiyon yapılmayacaktır. Mutfak alanında katılımcıların öğle yemeği yemeleri için cam önü tve duvar kenarlarına tezgah ve ortaya masalar konmaktadır (İçeride farklı bir tasarım düşünülebilir. Ancak içeride büyük bir alanı bagnomarina ve mutfak alanı kaplamaktadır.) ( Hol Türkiye Pavilyonu teknik detaylarını bu linkten indirebilirsiniz)
 • Hall 10 Yerleşim Planı ekte yer almakta olup; alanda sağ taraftaki turuncu ile işaretli kısımlar milli katılım organizasyonu alanlarıdır.
 • Türkiye Pavilyonuna ziyaretçi çekmek, diğer ülke pavilyonları arasında dikkat çekici olmak ve görünürlüğünü artırmak ana amacımızdır.
 • Turkey Discover the Potential” logosu ve “Turkish Stones” logosu ön plana çıkarılacaktır. “Turkey Discover the Potential” logosunun kullanımına ve milli katılım stantları tasarımlarına ilişkin TİM tarafından istenenlere linkten ve ekteki kılavuzdan ulaşabilirsiniz. Stand bando alanında kullanılacak renk, logo ve desenlerin sadeliği konusunda kılavuzdaki belirtilen kurallara uyulması önem taşımaktadır. Türkiye standı alanının tasarımında da bu kurallara azami dikkat göstermeniz gerekmektedir.
 •  
 • Katılımcı firmalarımız mermerlerini duvar panolarında ve zemin havuzlarında sergileyeceklerdir. Bazı katılımcılarımızın ışık geçiren (arkadan ışıklandırılması gereken) oniks taşlarını ya da mozaiklerini de sergileyebilecekleri göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Stantların parlak yüzeyli ahşap malzemeden olması talep edilmektedir.
 • Marmomac 2018 Fuarı'nda katılımcı firmalarımızın stand alan büyüklükleri değişkenlik göstermektedir. Stand büyüklükleri ile ilgili bir standart bulunmamaktadır. Henüz satılmayan küçük bir alanımız da mevcuttur. Bu satılmayan alan göz önünde bulundurularak; satılmaması durumunda en etkin şekilde değerlendirilmelidir. Satılması durumunda ise firma standı olarak düzenlenebilecek şekilde alternatifi olması gerekmektedir.
 • Bu yıl Türkiye Pavilyonu'nda, İMİB'in ayrıca bir info stand alanı bulunmayacaktır. Bunun yerine tüm tanıtım çalışmaları Turkey Discover The Potential standında (Türkiye Standında) yapılacaktır.
 • Mermerlerin renk ve desenlerinin öne çıkacağı ve standın güzel gözükeceği şekilde bir aydınlatma kullanılması çok önemlidir.
 • Milli Katılım Standı Standartlarındaki Amaç :
  • Ortak görsellik
  • Karmaşadan düzene geçiş
  • Uzaktan = Birlik
  • Göz hizası = Kimlik
 • Milli Katılım stantlarının diğer ülke pavilyonları arasında ön plana çıkmasını ve ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi sağlayacak özgün bir tasarım oluşturulması için farklı konstrüksiyon malzemeleri, çeşitli giydirmeler, ışıklandırma, tavandan bannerlar, değişik teknolojilerb değerlendirilebilir.
 • Turkey Discover the Potential Standı (Türkiye Standı)  yukarıda da belirtildiği gibi 50 m2 olacaktır. Bu alanın ne şekilde düzenleneceği ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ekonomi Bakanlığı'nın size sunduğu yönerge ve kılavuzlardaki renklere, desenlere ve görsel kullanımlarına dikkat etmeniz çok büyük önem taşımaktadır.
 • Tasarımlarınızın özgün ve uygulanabilir olması, ayrıca stantların sergilenecek taşları taşıyabilecek yapı ve özellikte olması gerekmektedir. imib.org.tr/links/ornek_tasarimlar.pdf

Linkinde geçmiş 2 yıla ait Marmomacc stand tasarımlarının ve bu yılki Coverings 2018  tasarımlarının görselleri sizinle paylaşılmaktadır ancak bu yılki tasarımın bunlara benzerlik göstermesi gibi bir beklentimiz olmayıp; özgün ve yenilikçi tasarımlar tercihimiz olacaktır. Coverings 2018 Fuarı için tasarlanan Türkiye Standı tasarımı TİM tarafındna yapılan son değişikliklere uygun olarak tasarlandığı için logo ve desen kullanımı açısından sizlere fikir verecektir. 

Türkiye Pavilyonundaki amacımız: Türkiye'nin tanıtımını yapmak ve mümkün olduğunca çok yabancı ziyaretçiyi Türkiye alanına çekmeyi hedeflemekteyiz. Bu sayede fuar ziyaretçileri, Türkiye pavilyonunda vakit geçirirken ve / veya Türkiye standına giderken/dönerken milli katılım stantlarını da görerek, bu stantlara da ilgi gösterecekleri düşünülmektedir (Türkiye standında, Türkiye tanıtımı yapılacak olup; ziyaretçilere çeşitli ikramlar yapılabilecektir, dinlenme alanları, networking alanları olacaktır.) 

 • Özümüzü ve kimliğimizi yansıtan,
 • Dikkat çekici ve akılda kalan,
 • Farklı boyutlara adapte edilebilir,
 • Diğerlerinden farklı,
 • Çağdaş, modern ve fonksiyonel,
 • Modüler çözümler üretebilen bir alan yaratmaktır.

EKLER:

 1. TIMGuideline – 10 Adım Fuar Rehberi
 2. TS Logo
 3. Veronafiere Technical Regulations 2018
 4. Hall 10 Yer Planı
 5. Marmomacc 2018-Türkiye Milli Katılım Yer Planı