Ürün Güvenliği Projesi Hk.

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı'ndan iletilen yazıya atfen, “Ürün Güvenliği, Piyasa Gözetimi ve Denetimi ile Uygunluk Değerlendirmesi Alanlarında Kamuoyundaki Farkındalığın Artırılması” başlıklı Avrupa Birliği teknik destek projesinin 9 Ekim 2018 tarihi itibariyle başlamış bulunduğu, Bakanlıklarının faydalanıcı olduğu bu projenin genel amacının Avrupa Birliği teknik mevzuatının daha iyi bir şekilde uygulanması için ürün güvenliği mevzuatı, piyasa gözetimi ve denetimi ile uygunluk değerlendirmesi alanlarındaki farkındalığın arttırılmasına katkıda bulunmak olduğu belirtilmektedir.

 

Anılan yazıda devamla, bu hedef kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcilerinin katılımıyla "2014/34/AB ATEX (Muhtemel Patlayıcı Ortamlarda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Ekipmanlar Yönetmeliği,) konu başlıklı bir günlük eğitimin 15 Mart 2019 tarihinde saat 10:00'da, Zonguldak Dedeman Otel'de gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

 

Bahsi geçen eğitime katılmak isteyen üyelerimizin, 14 Mart Perşembe günü mesai bitimine kadar selim.sahin@immib.org.tr e-posta adresine taleplerini iletmesi hususunda bilgilerinizi rica ederim.

 

 

 

Ek: ATEX Eğitim Programı Zonguldak