IFA 2016 Berlin Fuarı

Almanya'nın Berlin şehrinde 02–07 Eylül 2016 tarihleri arasında 56.sı düzenlenen Uluslararası Teknoloji Fuarı IFA 2016'ya katılan Türk firmaları, geliştirdikleri yeni teknolojiler ve ürünlerle, dünya devi markalarla aynı platformda rekabet edebileceklerini gösterme imkanı buldu.Tüketici elektroniği, beyaz eşya, dayanıklı tüketim malları, telekomünikasyon, komponentler gibi ürünlerin sergilendiği fuara 1800 şirket iştirak etti. Yaklaşık 250 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda TET Milli Katılım organizasyonunda gerçekleştirilen 'Türkiye Standı'nda 15 beyaz eşya yan sanayi firması yer aldı.

Beyaz eşya ve tüketici elektroniği sektöründe dünyada düzenlenen en büyük etkinliklerden biri olan IFA 2016 Fuarı'nda Türkiye beyaz eşya yan sanayi sektörünün gücünü temsil eden firmaların bulunduğu Türkiye Pavilyonu, Almanya Büyükelçiliğimiz ile Türk ve yabancı menşeili büyük beyaz eşya firmalarının üst düzey yetkilileri tarafından ziyaret edildi.

Fuarda ayrıca “Türkiye Milli Katılımı” onuruna bir resepsiyon verildi. Resepsiyona, TBMM AK Parti Konya Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Türkiye Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, Berlin Maslahatgüzarı Elçi Müsteşar Ufuk Gezer, Berlin Ticaret Başmüşaviri Mehmet Azgın, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Bayraktar, Arçelik Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, Arçelik Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, Zorlu Holding CEO'su Ömer Yüngül, Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Enis Turan Erdoğan, Vestel İcra Kurulu Üyesi Nedim Sezer, Vestel Genel Müdürü Erdal Haspolat gibi önemli isimler katıldı.

TET Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Türk şirketlerine dünya pazarlarına açılmaları için her türlü desteği verdiklerini söyleyerek, “IFA 2016 fuarında yaptığımız etkinlikler ve Türkiye Pavilyonu'nda yer alan şirketler önemli iş bağlantıları kurarak önemli anlaşmalara imza attılar. Geçtiğimiz yıl IFA Fuarı'nda edindiğimiz önemli tecrübeyle birlikte bu yıl daha başarılı bir fuar dönemi geçirdik. IFA 2017'de ise Türkiye'nin adından daha çok söz ettirecek bir organizasyon hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.